img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
İletişim Eşitliği Arar ve Özgürlük İster Genel

İletişim Eşitliği Arar ve Özgürlük İster

İletişim her şey. Hangi işi yaparsanız yapın en çok lazım olan şey iletişimdir. Çünkü gerçek anlamdaki iletişim içinde bulunduğu her ortamı daha anlamlı kılar. Önemli olan iletişimde anlaşmak değil anlamak. Anlamak için dinlemek gerekir ve bizim toplumumuzda sıklıkla görülen en temel sorun dinlememek nedeniyle oluşan iletişim aksaklıkları. Aslında iletişimin özü dinlemektir. Dinlemeye başladıkça insanlar birbirine yaklaşmaya başlar, ne zaman ki insanlar birbirlerinin ortak noktalarına değil de farklılıklarına odaklanırsa işte o zaman bölünme, ayrışma başlar. Ayrışma, iletişimin yıkımıdır. Dinlemek konusundaki temek eksiklik herkesin kendi doğruları dışındaki doğrulara şans tanımamasından kaynaklanır. Herkesin doğrusu tabudur. Herkesin doğruları dokunulmazsa diyalog nasıl başlayacak? Diyalog başlamazsa birbirimizi anlama birbirimizle anlaşma şansını nasıl bulacağız? Bu şansı yakalayamazsak anlamanın anlaşmanın verdiği dinginliği nasıl yaşayacağız? O halde çatışmalar kaçınılmaz olmayacak mı? Her çatışma durumunda karşımızdaki mi suçlu olacak? Aslında, siyahla beyaz birbirinin zıddı değil birbirinin aynıdır.

Ebru Özgen
Ebru Özgen
01 Mayıs 2023
5 dk
Neden Aloha Live'da Dinleyici Olmalıyız? Genel

Neden Aloha Live'da Dinleyici Olmalıyız?

Dinlemek, bir başkasını anlamak, onun anlamını paylaşmak insanı mutlu eder. Stresi azaltır ve hayata karşı daha umutla bakmayı ve motive olmayı sağlar. Ve başkalarını inandırmanın en iyi yolu onları dinlemektir.

Ebru Özgen
Ebru Özgen
10 Haziran 2022
6 Dk Okuma
Dert Dinlemenin Faydaları ve Dinleyicilerin Elde Ettiği Kazançlar Genel

Dert Dinlemenin Faydaları ve Dinleyicilerin Elde Ettiği Kazançlar

Aloha Live uygulaması, insanların anlık dertlerini canlı dinleyicilerle paylaşabileceği ve dinleyicilerin de bu dertleri dinleyerek yardımcı olabileceği anonim bir dertleşme platformudur. Aloha Live uygulamasının dinleyicilere sunduğu birçok avantaj ve getiri vardır.

Ebru Özgen
Ebru Özgen
20 Temmuz 2024
5 dk