img
img
img
img
img
img
img
img
img

Yola Nasıl Çıktık?

Hikayemiz

Mobil uygulamanın yaratıcısı olan akademisyen ve iş insanı Orkide Ercüment, uygulamayı anlatırken toplumsal sorumluluk temelinden yola çıktığını, giderek yalnızlaşan insanın yaşama dair tüm yüklerini kendinde tuttuğunu, paylaşamadığı sorunlar nedeniyle iletişimsizliğin daha çok arttığı günümüz dünyasında bir sosyal sorumluluk tadında “Aloha Live” sohbet uygulamasını geliştirdiklerini ifade etti. Uygulamayı geliştirme fikrinin üniversitede verdiği Müşteri İlişkileri Yönetimi dersi esnasında sınıfta yeni müşterinin özelliklerini, ne istediğini ve nasıl evrimleştiği üzerinde tartışırken sosyal medyanın ve digital dünyanın insaların alışkanlıklarını nasıl değiştirdiğini ve bunun yüzünden giderek yalnızlaşan insanların bu alışkanlıklarını kullanarak birbirine yaklaşmaları mümkün müdür tezi üzerine ortaya çıktığını belirtti.

Şirket, sürdürülebilir iletişim anlayışını odağında tutarak, faaliyet alanında teknolojik gelişmeleri her an iş süreçlerine dahil edip global bir şirket olmak ve “sosyal insan” anlayışını yeryüzünün her noktasında kullanılabilir kılmayı hedefliyor.

ekip
Takım

Takım Üyelerimiz

Takımımızla Tanışın

Aloha Live, farklı sektörlerde deneyime sahip güçlü bir ekibe sahiptir… Tüm üyeler iyi iletişim becerilerine sahip, sonuç odaklı, tam motive ve hedeflerimize odaklanmaya hazırdır.

Kurucu ve Partner-CEO

Orkide Ercüment

1974 doğumlu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu ve Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü'nde Doktorasını yapıyor. 20 yıl bankacılık sektöründe ekonomist olarak çalıştı ve son 10 yıldır Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim Bankacılık ve Sigortacılık Bölümün'de görevlisi olarak Risk Yönetimi, Fon Yönetimi, Kredi Analizi ve Müşteri İlişkileri Yönetimi derslerini veriyor.

Partner-İş Geliştirme Direktörü

Emre Güvener

1981 doğumlu, Fen Bilimleri eğitimi ve Endüstri Mühendisliği diplomasına sahip olup, Global'de özellikle Avrupa, CIS, LATAM ve MENA'da Katma Değerli Hizmetler alanında 15 yıllık deneyime sahiptir. Bilgi teknolojisi ve hizmetleri sektöründe kanıtlanmış bir çalışma geçmişine sahiptir. Pazarlama Yönetimi, İş Planlaması, CRM, Ekip Oluşturma ve Yönetim alanlarında deneyimli ve girişimcilik konusunda uzmandır.

Partner-Kurumsal İletişim Direktörü

Prof. Dr. Ebru Özgen

Prof. Dr. Özgen 1993 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programındaki eğitimine ve aynı zamanda İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görevine başlamıştır. 2001 yılında Yardımcı Doçent olan Özgen, 2012 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör olmuştur. Halkla İlişkiler, Marka İletişimi, Yeni Medya, Retorik ve Eleştirel Yaklaşım, Sosyal Sorumluluk, Yeni Medya ve Markalama gibi pek çok konuda dersler vermektedir.

Mission

Neler Yapıyoruz?

Açık Bir Misyon

Kendini çevreye yabancılaşmış ve soyutlanmış hisseden insanlara onlara yardım etmek için her zaman hazır dinleyiciler aracılığıyla gerçek bir “SOSYAL” dünya sunmak 

Vision

Hedefimiz Neler?

Net Bir Vizyon

Aloha Live, birçok farklı dil seçeneği ile dünyanın her yerindeki insanlara ulaşmayı hedefleyen bir uygulamadır

Sınırları kaldırarak, dünyadaki her insanın birbirinin sorunlarına destek vermesini ve birbirini anlamasını istiyoruz.

Bize Katıl

Takmımızın bir parçası olmak ister misin?

Eğer sende Aloha Live'ın renkli dünyasında bizimle beraber çalışma istiyorsan hemen bizimle iletişime geç!